Moje CD

Doporučuji si nejprve každé CD poslechnout jako celek, dovolit celé vlně Tebou projít, a pak si ho kouskovat podle libosti, v tématu či skladbě, která s Tebou právě TEĎ bude ladit.

Všechny moje skladby na tomto webu jsou Ti k dispozici neomezeně a ZDARMA. Můžeš si je přehrávat a nebo stáhnout celá CD do svého zařízení.CD Píseň mého srdce

 1. Odvaha
 2. Volání
 3. Pohlazení
 4. Strom ve větru
 5. S pokorou k Zemi
 6. Proměny
 7. Oheň
 8. Láskou jsem já i ty
 1. V lukách
 2. Květina
 3. Snění
 4. Spojení
 5. Voda
 6. Křehké rozjímání
 7. Přání
 8. Zpěv Země

Střípky ke vzniku CD

Píseň Odvaha je první písní, kterou jsem natočila, má v sobě křehkost počátku i odvahu prvních kroků do neznáma. Je to opravdu první záznam ze studia a byl to právě zvukař Jiří Lukášek, který po krátké odmlce pronesl větu, tak natočíme CD, ne?

Pohlazení je hýčkáním, vzniklo v energii dojetí z toho, co je tvořeno.

V písni Proměny najdete všechny aspekty ženy v jejím cyklu, od radostné panny, přes matku, čarodějku i stařenu.

Píseň Strom ve větru má svoji sílu, když s písní pozorujete přírodu, lístky stromů, které si ve větru hrají.

Skladby střídají krátké nápěvy, které mi přišly při toulkách přírodou a vyjadřují moje poznání. Ano, jsme spojení, spojení nebe a Země, ano jsme místem tvoření, všeho i sebe. A jsme i láskou. Nekonečnou a neomezenou.CD Žena

 1. Žena
 2. Křehká
 3. Pátrám
 4. Země
 5. Svobodná
 6. Divoká
 7. Odevzdávám
 8. Ty můžeš
 9. Intermezzo
 1. Změna
 2. Živlová
 3. Vítr
 4. Důvěra
 5. Jen tak
 6. Ženská hlubina
 7. Náruč matky
 8. Kroky k Zemi
 9. Já jsem (bonus)

Střípky ke vzniku CD

Skladba Ty můžeš se zrodila na počátku roku 2020, tedy těsně před covidem. Na fb jsem zaznamenala příspěvek, kde žena sdílela, co zachytila v momentu, kdy zapálila svíčku za odchod právě zemřelé pacientky na oddělení. Příspěvek ve mne spustil silnou tvůrčí vlnu a já s jejím svolením tato slova vtělila do skladby.

Skladba Divoká je ukázkou možné transformace hněvu do tvořivé činnosti. Vznikla u nás na chalupě z ryzího naštvání na mého muže. Zlobila jsem se, že si nechce poslechnout mé skladby, že mě nechce vidět v mé tvorbě. Potřebovala jsem vyventilovat tlak a hněv, vzala si do ruky šamanský buben a přišla Divoká.

Změna se vymyká běžnému duchu mé tvorby. Od začátku byla slova Změny úderná a já cítila, že to potřebuje něco jinak, prostě změnu. Díky Jirkovi, který mě vybavil cajonem, perkusy, tamburínou a nakonec i skvělým doprovodem, vznikla moje první rapová skladba. Pokud Vás čeká změna, pusťte si ji, je dobré si uvědomit, že Nic v našich životech nestagnuje. Změna je jediná jistota.

Skladba Odevzdávám přišla na úplněk ve štíru , kdy jsem vyslala do prostoru otázku, jak mohu čistit své tělo, když již nemenstruuji. Na další úplněk byla natočena. Vyzkoušela jsem ji i v kombinaci s bylinnou napářkou a mohu vřele doporučit. Její délka odpovídá základnímu cyklu napářky, takže jednoduché dávkování. Pouštět věci či odpouštět však můžeme kdykoliv, je to osvobozující.